moda insanın kendine sıkışanı giymesidir


   Üniversitedeyken İdare Hukuku diye bir dersimiz vardı. Çok zor bir ders olmasına rağmen, hocasını çok severdik. Adamın değişik bir anlatım tarzı vardı. Derste konuyla ilgili bir kavramı anlatırken hoca hep şunu söylerdi: "Arkadaşlar, bu konuyu anlatmak için ne olduğunu değil, ne olmadığını anlatırsak, sanıyorum kavram daha iyi anlaşılacaktır." Buna eski dilde mefhum-u muhalif yani " aksi ile kanıt, kavramın zıddı, ters durumu göz önüne alarak delillendirme" deniliyor.   

   Bu kadar dersten sonra çok alakasız varmak istediğim kanı şu: paça kıvırma modası çıktıktan sonra yabancılar/yakışıklı erkekler(bana göre)/sarışınlar bunu yapınca çok hoş oluyor. Bizdekiler/çirkinler(yine bana göre) yapınca abdest alacakmış da çeşme bulamamış gibi duruyor! Çirkinsen dünyanın en iyi kıyafetini de giysen bildiğin Mahmut'sun. Ama bunun mefhumu muhalifinden çıkan sonuç: yakışıklı isen çuval da giysen yakışır. Hatta giyme sen boşver! Böyle dünyalık şeyler senin gibi ilahî bir yaratığın sırtında bulunmamalı :)


   Devlet memurlarını bilirsiniz, takım elbise,
kravat, gömlek zorunluluğu vardır. Çok azında bu kıyafet fit durur ve yakışır. Alttan koca bir göbek sarkar, emanet gibi duran, salaş bir takım elbise(markalı olmasına rağmen), bildiğin Mahmut işte...
moda insanın kendine sıkışanı giymesidir moda insanın kendine sıkışanı giymesidir Reviewed by Bu saatte nerden geldiyse on Pazar, Haziran 26, 2016 Rating: 5

8 yorum:

 1. Bence kısa paça kimde olursa olsun çok sıcak suyla yıkanıpta çekmiş gibi durduğundan göze batıyor hiç yakışmıyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yani yakışan var yakışan var şimdi ogayciğim ama bizdekilere pek değil :)

   Sil
 2. Gibeklileri niye gömdün... konu kısa paça...konu dışına cok çıkmayalım pls...😂😂

  YanıtlaSil
 3. Gibeklileri niye gömdün... konu kısa paça...konu dışına cok çıkmayalım pls...😂😂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hahahah estağfirullah gömmedim ya da gömdüm mü du bi dakka :P aha vallaha gömmüşüm :P pardon amacım kısa paçayı eleştirmekti doğru :)
   sanırım aramızda bi göbekli var :D

   Sil
  2. İtiraf ediyorum göbeğim var😄😃...ama çok büyük değil 24 sa yemessem eriyo gidiyo...

   Sil
 4. Göbeklilere laf söyleyeni direk
  YO
  LA
  RIM.

  :P

  bi de, yazının sonunu aradı Kraliçe.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. estağfirullah ne münasebet göbekliler candır :P kraliçeye yaranma şeysi :P

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.